Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Drogie auta sprzedają się lepiej niż pojazdy marek popularnych. Popyt na nie rośnie znacznie szybciej, gdyż dłużej utrzymują wysoką wartość, korzystniejsze okazuje się także ich finansowanie - pisze "Rzeczpospolita".
W Ministerstwie Infrastruktury zapadła decyzja o budowie nowego żaglowca szkolnego "Dar Młodzieży"; koszt budowy wyniesie według wstępnych szacunków około 300 mln zł - poinformował minister infrastruktury Dariusz Klimczak.
86 proc. Polaków korzysta z serwisów streamingowych jako formy subskrypcji - wynika z raportu "Doświadczenia e-commerce". Dodano, że z usług dostaw produktów najczęściej (74 proc.) korzystają seniorzy.
Nowojorscy eksperci z zajmującej się sztuką firmy LMI Group International ogłosili, że obraz "Elimar", kupiony za 50 dolarów na wyprzedaży garażowej w Minnesocie, jest dawno zaginionym dziełem Vincenta van Gogha. Oszacowali jego wartość na 15 mln.
Na rynkach finansowych wrze – złoto bije historyczne rekordy, złoty zaskakuje analityków, a giełdy technologiczne przeżywają wstrząsy po rewelacjach z Chin. Czy banki nadal „lecą w kulki” z lokatami? Jak globalne zawirowania wpływają na polskie porty i GPW? Sprawdzamy najgorętsze tematy mijającego tygodnia, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla twoich finansów w 2025 roku.
Ferie zimowe od lat były dla branży turystycznej szansą na odrobienie strat i budowanie finansowej poduszki na niski sezon. W tym roku jednak ta strategia napotyka istotne wyzwania. Wyższe ceny energii,...
85 proc. Grenlandczyków nie chce, aby wyspa stała się częścią USA - wynika z sondażu instytutu Verian dla duńskiego dziennika "Berlingske". Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził wcześniej pogląd, że mieszkańcy Grenlandii opowiadają się za integracją z tym państwem.
Piątkowa sesja, zamykająca tydzień i cały pierwszy miesiąc 2025 r. na amerykańskich giełdach, nie miała spokojnego przebiegu. Zakończyła się dla indeksów czerwonymi odcieniami.
Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami głównych indeksów, gdyż rynek nerwowo zareagował na wiadomość, że prezydent Donald Trump nałoży na głównych partnerów handlowych USA, w tym na Chiny, cła, które zaczną obowiązywać w sobotę.
Od 2026 roku obowiązkowe będzie uchwalanie planów ogólnych gminy. Nowe narzędzie planistyczne nie zastępuje obowiązujących miejscowych...
Drony wykorzystywane są w różnych sektorach gospodarki. Ich upowszechnienie stwarza jednak mnóstwo wyzwań w zakresie cyberbezpieczeństwa. O...
Nałożenie 25 proc. cła na towary z Meksyku i Kanady to bardzo radykalny krok, który będzie miał znaczący wpływ na handel z sąsiadami - powiedział PAP prof. Kenneth Reinert z George Mason University. Cła mogą odbić się nie tylko na przemyśle, lecz także m.in. na cenach żywności w USA.
Michelle Bowmann, członkini Banku Rezerw Federalnych (Fed) uważa, że ostrożna postawa władz monetarnych w kontekście łagodzenia polityki jest w pełni uzasadniona. Jej zdaniem, decydenci potrzebują większej ilości dowodów na to, że inflacja trwale zmierza do celu zanim przeprowadzą kolejną obniżkę stóp procentowych.
Kraje aliansu OPEC+ powinny podtrzymać swoje plany stopniowego zwiększania wydobycia rop naftowej. Eksperci nie oczekują zmiany w ich wspólnej polityce podczas zaplanowanego na poniedziałek, 3 lutego posiedzenia.
Rada nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu odwołała ze stanowiska prezesa Michała Dąbrowskiego. Funkcję p.o. prezesa powierzono dotychczasowemu wiceprezesowi, Radosławowi Niedzielskiemu.
W piątek doszło do przeceny na rynku ropy. Również cały tydzień surowiec zamknął stratą. Pierwszy miesiąc roku był jednak w miarę udany.
Litewski Państwowy Urząd ds. Żywności i Weterynarii (VMVT) zaapelował w piątek, by nie wwozić z Polski ptactwa domowego. Apel uzasadnił wykryciem w Polsce od początku roku 14 ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus