Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Raport okresowy roczny skonsolidowany SRR

Komisje Polityki Społecznej i Rodziny oraz Gospodarki i Rozwoju ocenią poprawki zgłoszone w środę podczas drugiego czytania projektu ustawy o zapewnieniu dostępności niektórych produktów i usług. Nowe przepisy mają pomóc np. osobom starszym i z niepełnosprawnościami w korzystaniu m.in. z usług bankowych.

Finalnie aktywa węglowe będą wydzielone poza grupy energetyczne. Planowane jest przypisanie kopalni węgla do źródeł wytwarzania energii, a nie włączanie ich do spółek energetycznych - poinformował PAP Biznes minister aktywów państwowych, Borys Budka.

Lidl szaleje z gratisami. W gazetce obowiązującej od 11 do 13 kwietnia gazetce znaleźliśmy sporo ofert na darmowe produkty. Sprawdziliśmy, jak można je otrzymać.

Parlament Europejski przyjął w środę cele redukcji emisji CO2 dla nowych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności (HDV). Rozporządzenie dotyczące emisji z nowych ciężarówek, autobusów i naczep zostało zatwierdzone 341 głosami za, przy 268 głosach sprzeciwu i 14 wstrzymujących się.

W sklepach sieci handlowej pojawiły się napoje energetyzujące o nazwie Doze sygnowane przez twórcę internetowego o pseudonimie "Budda". Wkrótce do sprzedaży trafi także wariant napoju dostępny bez ograniczeń wiekowych - informuje portal Marketing przy kawie.

Raport bieżący 9/2024

OEX zawarł umowę, zgodnie z którą nabył 56,6 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki Loyalty Point - podało OEX w komunikacie.

Parlament Europejski przyjął w środę tzw. dyrektywy śniadaniowe, czyli nowe przepisy poprawiające oznaczanie produktów spożywczych takich jak miód, soki owocowe, dżemy i marmolady.

Finalnie aktywa węglowe będą wydzielone poza grupy energetyczne. Planowane jest przypisanie kopalni węgla do źródeł wytwarzania energii, a nie włączanie ich do spółek energetycznych - poinformował PAP Biznes minister aktywów państwowych, Borys Budka.

Rada nadzorcza Orlenu wybrała Ireneusza Fąfarę na nowego prezesa - poinformowała w środę spółka. Wiceprezesem ds. korporacyjnych i pierwszym zastępcą prezesa został Witold Literacki. Obydwaj obejmą stanowiska w czwartek.

Raport Bieżący nr 6/2024
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus