Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Premier Donald Tusk i duńska premier Mette Frederiksen oświadczyli w poniedziałek, że mają wspólne stanowisko ws. bezpieczeństwa i wsparcia Ukrainy. Rozmawiali o współpracy na rzecz budowy kopuły chroniącej europejskie niebo przed ewentualnymi atakami rakietowymi i rozwiązaniu problemu rosyjskiej "floty cieni".

Instytut Książki (IK) ogłasza nabór wniosków do programu własnego "Kraszewski. Komputery dla bibliotek" - poinformowano w poniedziałek na stronie Instytutu. Jak wyjaśniono, nabór wniosków zakończy się 20 maja.

Raport Bieżący nr 14/2024

Raport Bieżący nr 4/2024

FEMION TECHNOLOGY SA (6/2024) Zakres przestrzeganych Dobrych Praktyk Spółek notowanych na NewConnect
Raport Bieżący nr 6/2024

Według ministra aktywów państwowych Borysa Budki inwestycja w Jaworznie na terenie, na którym planowane jest powstanie fabryki samochodów elektrycznych Izera, powinna być kontynuowana. Dodał, że decyzja co do samej Izery ma zapaść po audytach za kilka tygodni.

Depilacja.pl postawiła na przyspieszony rozwój, przejmując większościowy pakiet udziałów w Yasumi. Cel to ekspansja powiększonej sieci i produktów w Polsce i za granicą.

Spółka ma problem z wyłonieniem dzierżawcy terminala agro. Od kłopotu może ją wybawić Krajowa Grupa Spożywcza, ale włączenie jej w trwający przetarg na zarządzanie hubem jest dużym wyzwaniem.

Przed sądem ruszył proces 16 osób oskarżonych o udział w gangu oszukującym na foreksie. Jest wśród nich Reuven H., były prezes Atlasu Estates – dewelopera notowanego do 2023 r. na GPW

Należyta staranność – nią musi wykazać się portal umożliwiający handel swoim użytkownikom, zdobywając wiedzę o nich, by przesłać ją skarbówce. Co to oznacza w praktyce?

Cena złota wzrosła w poniedziałek trzecią sesję z rzędu pomimo umocnienia dolara.

Fed w Nowym Jorku ogłosił, że najniższe średnie wynagrodzenie, które skłoniłoby Amerykanów do zmiany pracy, osiągnęło rekordową wielkość w marcu, donosi Reuters.

Spółki szykują się na większy ruch w biurach sprzedaży i na terenach inwestycji. Zjawiskom tym najprawdopodobniej będzie towarzyszył wzrost cen materiałów budowlanych.

Szefowie powinni rozwiewać obawy pracowników dotyczące sztucznej inteligencji. Warto, by inwestowali w ich dobrostan.

Rozporządzenie AFIR już obowiązuje. Nie oznacza to jednak, że szybko przybędzie nowych stacji ładowania, a Polska wypełni nałożone przez UE wymogi.

Producent giętych krzeseł z Jasienicy, który od prawie dekady przynosi straty, znalazł wyjście z sytuacji - w 2026 r. ma znowu zacząć zarabiać

Ubezpieczenia OC dla księgowych powinny opiewać na minimum 10 tys. EUR. Roszczenia bywają jednak znacznie wyższe.

24 proc. pracowników przyznaje, że już teraz ma za dużo obowiązków zawodowych. Czy krótszy wymiar pracy może wpłynąć negatywnie na naszą produktywność?

Rada Europejska przyjęła rozporządzenie o Euro 7. To kończy proces legislacyjny dotyczący nowej normy emisji.

Na północy kraju brakuje już wolnych powierzchni magazynowych. Tymczasem popyt może jeszcze wzrosnąć za sprawą firm inwestujących w OZE. Zamiast hal ta branża potrzebuje jednak placów
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus