Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

5 nowoczesnych pomysłów na biznes na wsi

materiał partnera

Udostępnij

Współczesna polska wieś znacznie różni się od tego, jak postrzegana była jeszcze zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Dziś to miejsce, w którym przy odrobinie gospodarności i chęci, można zarobić naprawdę duże pieniądze. Wieś zyskuje popularność szczególnie wśród ludzi, którzy na co dzień mieszkają w miastach – można tu odpocząć, pozwiedzać i być blisko natury. Jak wykorzystać fakt mieszkania w takich terenach, by przekuć to w dochodowy biznes na wsi? Jak modyfikować pomysły na biznes na wsi, bazując na tradycyjnych działaniach?

Wytwarzanie produktów ekologicznych

Bez wątpienia produkcja żywności to cecha, z którą najbardziej utożsamia się tereny wiejskie. Wielkie gospodarstwa to produkujące mleko, dostarczające zwierzęta hodowlane na mięso, uprawa zbóż, ziemniaków i kukurydzy to największe towary eksportowe jakimi szczycą się rolnicy. Ostatnimi czasy jednak największą popularność zyskują produkcje żywności ekologicznej, która pozbawiona jest sztucznych substancji, nawozów czy chemikaliów w okresie wzrostu. Takie pomysły na biznes na wsi mają największe szanse na powodzenie, ponieważ ekologia i zdrowy styl życia są obecnie bardzo popularne. Żywność ekologiczna jest dziś na wagę złota, szczególnie patrząc przez pryzmat produktów nafaszerowanych hormonami wzrostu i chemikaliami, które potem spożywamy wraz z tym jedzeniem. Biznes na wsi dzisiaj zrobić jest bardzo łatwo, szczególnie że sektor gospodarki dotyczący produkcji żywności ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania społeczeństwa, a popyt na żywność nigdy nie osłabnie. Ekologia i wszystko, co z nią związane dziś jest bardzo na czasie, a biorąc pod uwagę możliwość uzyskania dotacji z Unii Europejskiej na rozwój biznesu, sprawa wydaje się być jeszcze prostsza. Prostym przykładem jest hodowla kur znoszących jajka w ekologicznych warunkach, bez żadnych wspomagaczy. Duża ferma kurza może przynosić kolosalne zyski, szczególnie jeśli stworzymy zwierzętom odpowiednie warunki do znoszenia jajek, bez faszerowania ich nawozami i antybiotykami, by tylko zwiększyć wyprodukowaną ostatecznie ilość jajNowoczesny biznes na wsi oparty na tradycyjnych metodach jest możliwy – wystarczy wprowadzić małe modyfikacje i obserwować trendy!

Sadzonki do produkcji produktów ekologicznych znajdziesz w Internetowym Sklepie Ogrodniczym PodkarpackieSady.pl.

Firma usługowo budowlana

Nie jest to może zbyt odkrywczy pomysł, ale warto go rozważyć jeżeli posiadamy wykształcenie techniczno budowlane, i znamy się na przeprowadzaniu remontów mieszkań, domów, budynków usługowych, a także budowaniu od podstaw, zdecydowanie będziemy mieli mnóstwo zleceń, jeżeli założymy taki biznes na wsi. Mimo ogólnej zaradności ludzi mieszkających na wiejskich terenach, sprawy remontowo budowlane zwykle zleca się specjalistom i fachowcom, którzy wiedzą dokładnie co robią. Dodatkowo mając dobrą i zgraną ekipę budowlaną można świadczyć usługi tego typu na terenie większym niż okolica, rozszerzając je np. na całe województwo. Umiejętności budowlane, stolarskie i remontowe są bardzo w cenie, stąd też taki pomysł na biznes na wsi może okazać się strzałem w dziesiątkę i dawać zadowalający zarobek nie tylko nam, ale również osobom współpracującym z nami. By rozpocząć taką działalność, konieczne będzie skompletowanie narzędzi, jak również innego wyposażenia, np. drabiny, stelaży, rusztowań czy materiałów, jak również zakupienie samochodu którym będziemy się poruszać wraz z ekipą na miejsce docelowe, przewożąc materiały. Faktyczne zapotrzebowanie na wielkość samochodu będzie jasne z czasem, kiedy zaczniemy wykonywać już zlecenia – wtedy będzie wiadomo, jaki samochód będzie najpraktyczniejszy. Biznes na wsi od zera zawsze wymaga jakiegoś wkładu własnego, jednak w dłuższej perspektywie bardzo się to opłaca, szczególnie kiedy nasze usługi będą rzetelne i dobrze wykonywane.

Pola uprawne jako sposób na dochodowy biznes na wsi

Sprawdź jak rozkręcić dochodową firmę na wsi na http://www.trinet.com.pl/najlepsze-pomysly-na-biznes-na-wsi-jak-rozkrecic-dochodowa-firme/.

Dom weselny – stary pomysł w nowym wydaniu!

Nowoczesny biznes na wsi wcale nie musi opierać się o pracę na roli, gospodarstwo czy hodowlę zwierząt – istnieje jeszcze możliwość otworzenia własnego domu weselnego, co od lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób posiadających środki na rozwój własnego biznesu. To, jaki biznes na wsi pod postacią dobrze prosperującego domu weselnego otworzymy zależy głównie od posiadanych środków, jak również naszej osobistej wizji całego przedsięwzięcia. Do otworzenia domu weselnego niezbędne są takie elementy jak:

  • Odrestaurowany budynek z dużą salą taneczną i jadalnianą,
  • Wyposażenie sali, m.in. stoły, krzesła, obrusy, ozdoby,
  • Wyposażenie kuchni, tj. garnki, sztućce, talerze, szklanki,

Zakupienie tych materiałów jak również dzierżawa bądź wykupienie na własność lokalu wymaga od nas posiadania środków własnych, które zainwestujemy w ten biznes na wsi od zera. Jeżeli posiadamy własną nieruchomość którą da się przekształcić w dom weselny, to jesteśmy już właściwie na wygranej pozycji. Na organizowaniu wesel, przyjęć, konferencji czy spotkań reklamowych można zarabiać naprawdę duże pieniądze, a dodatkowo popyt na takie usługi nie słabnie. Powodzenie w tej branży zależy jednak od tego, jakie warunki zaproponujemy naszym klientom, i czy dom weselny będzie nowoczesny, serwowane dania smaczne, a obsługa profesjonalna – wraz z każdym zadowolonym klientem będzie rosło zainteresowanie naszymi usługami! Więcej o sprawdzonym pomyśle na biznes - http://www.biznes-doradca.pl/sprawdzony-pomysl-na-biznes-na-wsi/.

Produkcja i sprzedaż miodu

Jaki biznes na wsi ma szansę przynosić zyski? Taki, który będzie przyciągał klientów! Kierując się tym mottem można rozkręcić naprawdę fajny interes, a wieś to wbrew pozorom miejsce, które może dać nam naprawdę duże możliwości biznesowe, jeśli tylko odpowiednio na to spojrzymy. Kolejny pomysł na biznes na wsi może wydawać się banalny, jednak z odpowiednim nastawieniem i środkami na jego rozkręcenie możemy spodziewać się szybkich wzrostów zysku! Mowa o hodowli pszczół i zbieraniu miodu, który potem możemy sprzedawać zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie. W świetle prawa, profesjonalny pszczelarz może wprowadzić na rynek miody z własnej pasieki w ramach sprzedaży bezpośredniej, lub sprzedaży detalicznej z gospodarstwa rolnego. Warto również zauważyć, że dochody ze sprzedaży miodu nie są opodatkowane, a osoba zajmująca się taką działalnością nie ma obowiązku posiadania kasy fiskalnej. W ramach takiej sprzedaży, jak regulują przepisy, można sprzedawać do 2400 kg miodu rocznie. Należy jednak załatwić jednak zezwolenie od miejscowego lekarza weterynarii do 30 dni przed rozpoczęciem działalności. By rozpocząć taki biznes, warto rozpocząć od zweryfikowania i ewentualnego uzupełnienia swojej wiedzy na temat pszczół i ogólnej ich pielęgnacji, ponieważ te zwierzęta są bardzo specyficzne, i wymagają szczególnych warunków i opieki. Dodatkowo konieczne jest zakupienie uli, pszczelich odkładów, a także odzież ochronna dla pszczelarza, która uniemożliwi pszczołom żądlenie w trakcie podbierania miodu. Warto również wesprzeć się na wiedzy znajomego pszczelarza, który podpowie jak obchodzić się z tymi owadami i będzie z pewnością bardzo pomocny na pierwszych etapach biznesu. Nie ma znaczenia, jaki biznes na wsi w ramach pszczelarstwa wybierzemy – sprzedaż lokalną, czy dystrybucję np. do sklepów, lub do internetowej sprzedaży. Ważne jest to, jak zaczynamy i jak efektywnie będziemy powiększać naszą pasiekę. Ekologiczny miód jest ceniony bardzo wysoko, dlatego nawet niewielkie jego ilości na początku mogą przynieść znaczne zyski właścicielowi.

Franczyza popularnych sklepów

Tereny wiejskie coraz bardziej otwierają się na sklepy które dotychczas dostępne były jedynie w dużych miastach. Najpopularniejsze sklepy spożywcze coraz częściej pojawiają się w mniejszych miejscowościach, dzięki czemu ludzie mieszkający na wsi zyskują dostęp do najpotrzebniejszych produktów. Jeżeli w najbliższej okolicy brakuje jakiegoś sklepu, a ludzie w celu dokonania zakupów muszą jeździć w dalsze zakątki okolic, warto rozważyć pomysł na biznes w postaci uruchomienia franczyzy popularnego dyskontu – konieczne jest znalezienie lokalu, oraz kilka tysięcy wkładu własnego na start. Duże sklepy oferujące franczyzę często pomagają początkującym przedsiębiorcom, dlatego uruchomienie takiej placówki jest zdecydowanie proste, a biznes może być naprawdę dochodowy!

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus