ATAL – ogólnopolski deweloper – od stycznia do czerwca 2020 roku zakontraktował 1287 lokali. Najwięcej umów deweloperskich podpisano w Poznaniu (307), Krakowie (271) i Warszawie (202).
W kolejnych miesiącach II kwartału notowaliśmy coraz większe zainteresowanie klientów naszą ofertą i rosnącą liczbę zawieranych umów rezerwacyjnych. W kwietniu było 141, w maju 200, a w czerwcu 281 umów rezerwacyjnych. Jeżeli nie nastąpią żadne nieoczekiwane okoliczności związane z sytuacją epidemiczną, to branża powinna skończyć rok sprzedażą o ok. 20-25 proc. niższą niż gdyby nie było pandemii koronawirusa – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL.
ATAL po wydaniu 473 lokali w pierwszym kwartale 2020 roku wygenerował skonsolidowane przychody na poziomie 185,8 mln zł. W tym okresie sprawozdawczym wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 22,4 mln zł. Potencjał przekazań na ten rok wynosi ok. 3,8 tys. mieszkań.
Od początku 2020 roku ATAL wprowadził do sprzedaży w sumie 7 projektów – Nowe Miasto Jagodno III i ATAL City Square we Wrocławiu, kolejna faza ATAL Aleja Pokoju w Krakowie, ATAL Bosmańska i Przystań Letnica II w Trójmieście oraz Apartamenty Drewnowska 43 IV i Nowe Miasto Polesie II w Łodzi. Na koniec marca br. oferta dewelopera to 4333 lokale.
ATAL rozszerza portfolio produktowe. Spółka rozwija kompetencje na rynku komercyjnym, wprowadzając do oferty kolejne biurowce. Pierwszy nowy obiekt – o powierzchni ok. 13,5 tys. PUM – powstaje w południowej części Wrocławia, przy ul. Krakowskiej 35. Aleja Pokoju 81 to kolejny kompleks biurowy, który powstaje na krakowskich Czyżynach i zaoferuje 8,4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. Oba biurowce zdobyły certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage. Spółka uruchomiła również dedykowaną biurowcom stronę internetową: atalbusiness.pl