280,5 miliona złotych jest wart kontrakt na budowę terminala lotniska w Radomiu, który MRB (MIRBUD) podpisał z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”. Umowę podpisano 6 marca br.
Gośćmi spotkania byli m.in. europoseł Adam Bielan oraz posłowie Marek Suski i Andrzej Kosztowniak.
- Będzie to lotnisko przystosowane głównie do obsługi ruchu czarterowego, którego brakuje w rejonie Mazowsza. – mówił prezes PPL Mariusz Szpikowski. – Loty czarterowe skierowane są do pasażerów wybierających się na wakacje, którzy traktują lotnisko również jako galerię handlową, dlatego obiekt ten będzie posiadał dużą powierzchnię handlową. – dodał prezes PPL.
Powierzchnia terminala wyniesie ok. 30 tys. mkw. Znajdzie się w nim 30 stanowisk check-in, 9 - kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem – kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi.
- Dołożymy starań, aby w ciągu 22 miesięcy na możliwie najwyższym poziomie przygotować ten obiekt. Będzie to najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. – mówił podczas podpisania umowy wiceprezes MIRBUD S.A. Sławomir Nowak.
Przetarg na budowę firma MIRBUD wygrała po długiej i trudnej aukcji internetowej. W przetargu wystartowało 3 wykonawców – MIRBUD S.A., Budimex Budownictwo Sp. z o.o. i Hochtief Polska S.A., którzy w ramach aukcji elektronicznej obniżali proponowaną cenę za wykonanie przedmiotu zamówienia. Ostatecznie najniższą kwotę zaoferował MIRBUD, który zaproponował 280 499 000,00 złotych brutto i tym samym wyprzedził Budimex i Hochtief. Obiekt zostanie wybudowany do końca 2021 roku. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” przekaże plac budowy spółce MIRBUD w ciągu 2 tygodni od daty podpisania umowy.