Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

PGNiG dostarczy gaz dwóm elektrociepłowniom PGE GiEK za nawet 2 mld zł

Udostępnij

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGN (PGNIG)) podpisały kontrakty indywidualne na sprzedaż paliwa gazowego, które zasili elektrociepłownie w Rzeszowie i Lublinie. Szacunkowa wartość kontraktów może sięgnąć 2 mld zł, podało PGE.

"Grupa PGE, lider na rynku elektroenergetycznym w Polsce, ceni sobie stabilność dostaw surowców produkcyjnych, jaką gwarantują podpisane kontrakty z PGNiG. Wynegocjowane umowy, oparte na konkurencyjnej ofercie, pozwolą zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej i ciepła na korzystnych warunkach" - powiedział wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) ds. handlu Bolesław Jankowski, cytowany w komunikacie.

Kontrakty obowiązują do 1 października 2019 r. i zawierają opcję przedłużenia do 1 stycznia 2023 r. Gaz ziemny trafi do Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i Elektrociepłowni Rzeszów należących do Grupy PGE. Wolumen dostaw może wynieść łącznie ok. 2,2 mld m3.

"Grupa PGE jest naszym strategicznym klientem. [...] PGNiG oferuje przejrzystą i konkurencyjną ofertę. Wyróżniamy się także wysoką jakością sprzedaży. Klienci to doceniają i dlatego coraz chętniej i częściej wybierają naszą ofertę" - skomentował wiceprezes PGNiG ds. handlowych Maciej Woźniak.

Kontrakty indywidualne zostały podpisane w ramach umowy ramowej z 8 października 2015 r. Umożliwia ona zawieranie dodatkowych kontraktów na kolejne wolumeny, podano również.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus