Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Kosińscy oraz Opoka TFI zawiązali porozumienie przeciw wycofaniu Redana z GPW

Udostępnij

Andrzej i Bożena Kosińscy oraz fundusze Opoka Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, w wyniku zawarcia porozumienia dotyczącego zgodnego głosowania na walnych zgromadzeniach Redanu, przekroczyli 5% w ogólnej liczbie głosów w spółce, podał Redan. Celem porozumienia jest zgodne głosowanie na walnych zgromadzeniach Redan oraz uniemożliwienie zniesienia dematerializacji akcji.

"Zawiadamiający, z uwagi na zawarcie porozumienia, […], posiadają łącznie 2 048 356 akcji spółki, stanowiących 5,74% udziału w kapitale zakładowym spółki, uprawniających do wykonywania łącznie 2 048 356 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co stanowi 5,03% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie. 

Na początku maja Radosław Wiśniewski, Piengjai Wiśniewska, Teresa Wiśniewska, Redral sp. z o.o. spółka komandytowa (podmiot nabywający), Ores sp. z o.o. ogłosili wezwanie na akcje spółki Redan po 2,07 zł sztuka w związku z planem uzyskania łącznie 100% ogólnej liczby głosów w spółce oraz podjęciem działań zmierzających do przywrócenia akcjom na okaziciela formy dokumentu (zniesienia dematerializacji) i wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym. 

Grupa kapitałowa RDN (REDAN) prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus