Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

TenderHut rozważa wejście na giełdę, ale wpierw liczy na inwestorów finansowych

Robert Strzelecki, wiceprezes TenderHut
Robert Strzelecki, wiceprezes TenderHut
Udostępnij

TenderHut przygotowuje się do wejścia na giełdę, ale obecnie w pierwszej kolejności prowadzi rozmowy o pozyskaniu inwestorów finansowych, poinformował ISBnews wiceprezes grupy kapitałowej TenderHut i prezes należącej do niej spółki SoftwareHut Robert Strzelecki. Grupa chce zintensyfikować ekspansję zagraniczną.

"Wejście na giełdę jest dla nas jednym z rozważanych sposobów na pozyskanie kapitału. Jednak giełdowy debiut jeszcze w tym roku nie ma racji bytu. Każdy widzi, że sytuacja na rynku jest niestabilna i wiele spółek ze względu na niesprzyjającą atmosferę wstrzymało swoje oferty publiczne. W tej chwili przyglądamy się rynkowi, przygotowujemy naszą organizację do zostania spółką publiczną, pracujemy nad zwiększeniem naszej kapitalizacji" - powiedział ISBnews Strzelecki.

"W tej chwili pracujemy nad pozyskaniem kapitału od zewnętrznych inwestorów, prowadząc rozmowy z polskimi i zagranicznymi funduszami. Mamy nadzieję na pozyskanie inwestora, który nie tylko zapewni spółce zastrzyk gotówki, ale aktywnie wesprze jej rozwój poprzez zaangażowanie się w sprawy spółki" - dodał Strzelecki.

W ostatnim czasie grupa przejęła firmy LemonTea, QBurst Poland i LIT.

"Zasoby przejętych firm zostały przejęte przez naszą programistyczną spółkę SoftwareHut. Grupa spółek technologicznych musi rozwijać się zgodnie z najnowszymi trendami w IT. Przejęcie LIT pozwala poszerzyć ofertę SoftwareHut o język Python oraz rodzinę technologii Google, m.in. Google App Engine, Google Big Query czy Google Cloud Storage. Po przejęciu QBurst Poland wzmocniliśmy swoje kompetencje w zakresie Internet of Things, Machine Learning i chmury Azure" - wskazał wiceprezes.

Dodał, że spółka QBurst Poland zamieniona zostanie na 4. spółkę w grupie o nazwie ProtectHut, która będzie oferowała usługi związane z cyberbezpieczeństwem.

"Jej zadaniem będzie przygotowanie naszych klientów do wdrożenia nowych dyrektyw Unii Europejskiej, które należy wdrożyć do 2018 roku (GDRP, PSD2). Powstanie Emergency Response Team, który będzie odpowiadał za zażegnanie problemu wycieku danych w organizacjach. Zamierzamy wspierać klientów we wszystkich działaniach: w celu wykrycia sposobu ataku, w celu zminimalizowania ryzyka prawnego i zabezpieczenia poszkodowanych oraz w celu zabezpieczenia wizerunku poszkodowanej firmy poprzez natychmiastowe działania PR" - powiedział Strzelecki.

Jak podał wiceprezes, w 2015 roku TenderHut osiągnął 6,44 mln zł przychodu skonsolidowanego. Dzięki wzrostowi jednostkowych przychodów na poziomie 389% między 2012 rokiem (1,14 mln zł), a 2015 rokiem (5,57 mln zł) grupa została ujęta w rankingu "Deloitte Technology Fast 50 Central Europe".

"Dane za ubiegły rok nie zostały jeszcze zaudytowane, jednak przychody skonsolidowane zostały zamknięte na poziomie 8,87 mln zł. Biorąc pod uwagę kontrakty z jakimi weszliśmy w rok 2017, szacujemy, że znacząco podniesiemy dynamikę wzrostu przychodów i osiągniemy przychody skonsolidowane w wysokości około 20 mln zł" - wskazał Strzelecki. 

Zaznaczył, że głównym punktem strategii TenderHut jest ekspansja zagraniczna. "Jesteśmy już obecni na rynku skandynawskim - w Danii i w Szwecji. W najbliższym czasie planujemy zintensyfikowanie działań w tym kierunku. Chcemy otwierać nowe zagraniczne oddziały i wejść na kolejne rynki. Jeszcze w tym roku otworzymy biura sprzedażowe w Szwajcarii, Holandii, Francji, Niemczech, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Myśląc nad zabezpieczeniem też struktur delivery, skupiamy się również na wzmocnieniu grupy kapitałowej i rekrutacji. Do końca 2017 roku planujemy zatrudnienie ok. 200 nowych pracowników" - podsumował wiceprezes. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus