Notowany na GPW medtech podpisał umowę z greckim TeleNurse Plus, pionierem innowacyjnych rozwiązań telemedycznych i jednym z największych dystrybutorów sprzętu telemedycznego w Grecji, oferującym szeroki zakres usług diagnostycznych i leczniczych. Dzięki podpisaniu umowy na rynku greckim będą dostępne najnowsze produkty MDG (MEDICALG), w tym platforma DRP z innowacyjnymi algorytmami DRAI, które zostały uznane za wiodące rozwiązanie w badaniu DRAI Martini na 14000 pacjentach, opublikowanym niedawno w prestiżowym czasopiśmie Nature Medicine.
Grecja ze względu na uwarunkowania geograficzne – z licznymi wyspami i górskimi regionami – jest rynkiem o znaczącym potencjale w obszarze telemedycyny. Wynika to m.in. z faktu, że kraj nadal zmaga się z poważnymi wyzwaniami w zakresie dostępu do opieki zdrowotnej. Dostęp do szpitali, szczególnie poza Atenami, należy do najgorszych wśród krajów członkowskich UE, a 15 greckich regionów znajduje się w grupie 97 najgorzej skomunikowanych zdrowotnie obszarów Unii Europejskiej. W tych miejscach więcej niż połowa mieszkańców nie ma w pobliżu żadnego szpitala. To sprawia, że telemedycyna, w tym telekardiologia jest koniecznością dla zapewnienia podstawowej opieki medycznej mieszkańcom i sukcesywnie rośnie.
- Realizując naszą strategię rozwoju zwiększamy obecność na obiecujących rynkach i podpisujemy kolejne umowy. Tym samym wprowadzamy na te rynki kolejne generacje naszych innowacyjnych produktów, które dzięki opublikowanym w prestiżowym Nature Medicine wynikom badania DRAI Martini cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dążymy do maksymalnego wykorzystania zwiększonej rozpoznawalności Medicalgorithmics i cieszymy się z rosnącego zaufania do naszej marki i przełomowych technologii, które oferujemy - mówi Jarosław Jerzakowski, członek zarządu Medicalgorithmics ds. operacji i sprzedaży.
Grecja to jeden z 24 rynków, na którym są dostępne innowacyjne produkty Medicalgorithmics. Notowany na GPW medtech ma obecnie podpisane umowy, dzięki którym jest obecny w: USA, Kanadzie, Australii, Czechach, Słowacji, Słowenii Polsce, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Danii, Finlandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Armenii, Gruzji, Turcji, Indiach, Filipinach, Indonezji, Bahrajnie, Kuwejcie, Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Ponadto, innowacyjne oprogramowanie Medicalgorithmics jest wykorzystywane w badaniach klinicznych realizowanych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Danii, Norwegii, Francji, Włoszech, Grecji i Szwecji. Spółka planuje sukcesywnie zwiększać swoje zaangażowanie także w tym obszarze, m.in. dzięki poszerzeniu na początku lutego br. współpracy z kanadyjskim instytutem badawczym Population Health Research Institute (PHRI) – jednym z czołowych ośrodków na świecie prowadzących badania kliniczne.