Szanowni Państwo,
W imieniu Zarządu z przyjemnością przekazuję raport Grupy Kapitałowej Voxel S.A. oraz Spółki Voxel S.A. za 2024 rok, prezentujący wyniki finansowe oraz najważniejsze informacje biznesowe dotyczące działalności w ubiegłym roku finansowym.
Wyniki Grupy Kapitałowej Voxel w 2024 roku ą bardzo satysfakcjonujące – przychody ze sprzedaży wyniosły prawie 508 milionów złotych, zysk operacyjny kształtuje się na poziomie 119 milionów złotych (co stanowi wzrost o 5% w stosunku do poprzedniego roku), wskaźnik EBITDA ponownie wzrósł i wyniósł 167 milionów złotych, a zysk netto wyniósł prawie 98 milionów złotych.
Jednym z kluczowych wydarzeń było podpisanie Memorandum of Understanding (MOU) z firmą GE Healthcare. Dzięki temu porozumieniu zagwarantowano nam rolę producenta nowej generacji radiofarmaceutyków PET, które mają przełomowe znaczenie w diagnostyce choroby Alzheimera, badaniach perfuzyjnych mięśnia sercowego oraz w nowoczesnych badaniach onkologicznych z wykorzystaniem FAPI. Ta współpraca otwiera przed nami nowe możliwości i umacnia naszą pozycję w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych.
VOX (VOXEL) podpisał również umowę z ABX w celu wprowadzenia innowacyjnego produktu Radelumin do diagnostyki raka prostaty. Substancja czynna tego produktu, [18F]PSMA-1007, wyróżnia się wysoką swoistością oraz silnym powinowactwem do wiązania się z antygenem PSMA (Prostate-Specific Membrane Antigen). To przełomowe rozwiązanie zapewnia znacznie większą czułość w diagnostyce raka prostaty w porównaniu z dotychczas stosowanymi radiofarmaceutykami. Pozwala również na jeszcze skuteczniejszą diagnostykę oraz lepsze dostosowanie leczenia do potrzeb pacjentów.
Nasze zaangażowanie w rozwój technologii teranostycznych oraz rozszerzenie oferowanego zakresu badań w diagnostyce PET znajduje swoje odzwierciedlenie w inwestycjach w nowy ośrodek produkcji radiofarmaceutyków, a także w kliniczne centrum badawcze, pozycjonujące Voxel jako lidera w tej dziedzinie. Terapie teranostyczne łączą diagnostykę i terapię, otwierając nowe możliwości leczenia chorób nowotworowych i innych poważnych schorzeń.
W 2024 roku intensywnie rozwijaliśmy prace nad wdrożeniem rozwiązań bazujących na algorytmach sztucznej inteligencji (AI). W diagnostyce rezonansu magnetycznego implementacja nowoczesnych algorytmów AI pozwoliła nam zwiększyć liczbę wykonywanych badań MRI, poprawić ich jakość oraz zoptymalizować proces diagnostyczny, co przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo pacjentów.
Istotnym wydarzeniem było otwarcie nowego ośrodka diagnostycznego w prestiżowej lokalizacji Varso Place w Warszawie. Centrum to oferuje ultraszybkie badania serca w tomografii omputerowej (TK) przełamując dotychczasowe bariery związane z ograniczeniami wynikającymi z niemiarowego rytmu serca pacjenta oraz badania rezonansem magnetycznym (MR), zapewniając pacjentom dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii diagnostycznych na światowym poziomie.
Dążąc do maksymalnej efektywności i optymalizacji procesów wdrożyliśmy technologie chmurowe, które rewolucjonizują zarządzanie procesem diagnostycznym. Dzięki nim możemy skuteczniej analizować i przetwarzać dane medyczne, co przekłada się na coraz lepszą organizację pracy naszych ośrodków. Skalowalność wdrożonych rozwiązań wspiera dalszy szybki rozwój diagnostyki obrazowej Voxel. Kontynuowaliśmy prace związane z pełnym ucyfrowieniem procesu obsługi pacjenta.
Rok 2024 był dla Voxel S.A. czasem intensywnego wzrostu i wprowadzania innowacji, które umacniają naszą pozycję lidera w branży diagnostyki obrazowej. Dziękuję wszystkim naszym partnerom, inwestorom i pracownikom za zaangażowanie i wkład w ten sukces. Wierzę, że nadchodzące lata przyniosą nam kolejne osiągnięcia i pozwolą realizować naszą misję dostarczania nowoczesnych, skutecznych i bezpiecznych rozwiązań diagnostycznych.
Z poważaniem,
Jarosław Furdal