ASBISc Enterprises Plc, Grupa ASBIS, wiodący dystrybutor z wartością dodaną, deweloper i dostawca produktów, rozwiązań i usług ICT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), może wypłacić swoim akcjonariuszom dywidendę, która może być równa rekordowej dywidendzie za 2023 r. Będzie to już ósmy rok z rzędu, w którym ASBIS dzieli się zyskami ze swoimi akcjonariuszami.
Spółka poinformowała, że Rada Dyrektorów ASB (ASBIS) podjęła dziś decyzję o zarekomendowaniu zbliżającemu się Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy wypłatę finalnej dywidendy z zysków za 2024 r. w wysokości 0,30 USD na akcję. Oznacza to, że łącznie z dywidendą zaliczkową wypłaconą w grudniu, wysokość dywidendy z zysków za 2024 r. może wynieść 0,50 USD na akcję. W sumie spółka może wypłacić inwestorom 27,75 mln USD.
5 grudnia 2024 r. Spółka wypłaciła akcjonariuszom zaliczkę na poczet dywidendy z zysku netto za 2024 r. w wysokości 0,20 USD na akcję.
„Pomimo trudności na naszych rynkach w 2024 r., zamknęliśmy kolejny zyskowny rok naszej działalności. Jak pokazuje historia ASBIS, nawet najtrudniejsze sytuacje potrafimy przekuć w długofalowy sukces i dalej rosnąć. Ubiegły rok był przykładem zdolności firmy do przetrwania trudnych sytuacji. Spółka jest w kondycji finansowej, która pozwala nam dzielić się naszym sukcesem z akcjonariuszami. Zobowiązujemy się kontynuować tę samą strategię, ponieważ uważamy, że jest to najlepszy sposób na udowodnienie niezawodności i honorowanie lojalności naszych akcjonariuszy w nadchodzących latach” – powiedział Serhei Kostevitch, CEO Grupy ASBIS.