Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

List do akcjonariuszy Quart Development 2024

Udostępnij

Szanowni Akcjonariusze i Inwestorzy,

Przedstawiamy Państwu raport roczny skonsolidowany spółki QRT (QUART) za 2024 rok.

W 2024 r. przychody Spółki i Grupy Kapitałowej wyniosły 15,8 mln zł. Spółka i Grupa osiągnęły zysk netto w wysokości 9,1 mln zł. Grupa Kapitałowa utrzymała niski stan zobowiązań, prowadząc działalność przede wszystkim w oparciu o środki własne.

Spółka prowadziła w 2024 roku wcześniej rozpoczęte inwestycje budowlane, przede wszystkim w Lutyni na Osiedlu Pogodnym, gdzie zakończyła budowę. Decyzja, którą podjął Zarząd o wybudowaniu w całości osiedla okazałą się trafną, gdyż popyt na mieszkania gwałtownie wzrósł po wprowadzeniu kredytów z dopłatą. W zakresie Obornik Śląskich prowadziła sprzedaż działek budowlanych i rozpoczęła budowy drogi i infrastruktury.

Spółka prowadziła prace projektowe na nabytych w 2021 roku gruntach. Na osiedlach Jagodno, Armeńska i Kazachstańska były procedowane pozwolenia na budowę. Grunty te położone we południowej części Wrocławia o łącznej powierzchni ok 1,5 ha przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną (Jagodno, Kazachstańska) i wielorodzinną (Armeńska). Inwestycja wielorodzinna przy ulicy Gorlickiej została w 2023 r. wstrzymana i wystawiona na sprzedaż, ponieważ nie znalazł się kupiec, Spółka przygotowała się do rozpoczęcia budowy. Grunt w Sulistrowicach był dzierżawiony podmiotowi zewnętrznemu i 2024 roku został sprzedany.

Dziękujemy za zaufanie, jakim Państwo nas obdarzyliście. Polecamy także naszą stronę internetową www.quart.com.pl, na której znajdziecie Państwo aktualne informacje o Quart Development S.A.

Z poważaniem

Zarząd Quart Development S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus