Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

E-Shopping Group zmienia nazwę i stawia na rozwój w sektorze medycznym

Udostępnij

Akcjonariusze dali ESG (ESHOPPING), notowanej na rynku NewConnect, zielone światło na zmianę nazwy, która jest spójna z nowym profilem działalności w obszarze wyrobów i technologii medycznych. Nowe kierunki rozwoju MedTech Solutions to: dystrybucja implantów medycznych, rozwój zaawansowanych rozwiązań diagnostycznych (bazujących na AI, analizie danych medycznych i automatyzacji procesów klinicznych) oraz technologiczne wsparcie placówek medycznych. Akcjonariusze zatwierdzili też zmiany osobowe w Radzie Nadzorczej. Decyzje podjęte podczas dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia to pierwszy krok do zwiększenia wartości spółki oraz zbudowania silnej pozycji rynkowej na globalnym rynku wyrobów i technologii medycznych.

- Jednym z kluczowych kierunków naszego rozwoju będzie dystrybucja implantów medycznych i systemów wspomagających leczenie schorzeń układu kostno-szkieletowego. Planujemy też wprowadzić na rynek autorskie produkty, które umożliwią zbudowanie silnej pozycji rynkowej w obszarze AI dla sektora medycznego. Głęboko wierzę, że konsekwentna realizacja tych celów przełoży się na wzrost przychodów i wartości spółki, wsparcie personelu medycznego oraz poprawę jakości życia pacjentów – mówi Jarosław Kaim, prezes zarządu MedTech Solutions S.A.

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia podjęto decyzję o zmianie składu Rady Nadzorczej spółki. Akcjonariusze odwołali Michała Paszko oraz powołali dwóch nowych członków - Sławomira Niedziółkę i Andrzeja Szurka.

Sławomir Niedziółka jest doświadczonym liderem biznesu z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami logistycznymi oraz rozwoju strategicznym firm. Skutecznie łączy role właściciela i inwestora oraz prezesa zarządu w spółkach Van Group. Specjalizuje się w analizie rynkowej, zarządzaniu strategicznym i nadzorze nad inwestycjami, a jego kompetencje oraz doświadczenie pozwalają efektywnie rozwijać przedsiębiorstwa, zwiększając ich wartość dla interesariuszy.

Do Rady Nadzorczej MedTech Solutions dołączył też Andrzej Szurek, który jest związany z rynkiem kapitałowym od blisko 20 lat. Jego kariera obejmuje zarówno pracę w mediach finansowych, jak i w instytucjach związanych z rynkiem kapitałowym, co czyni go doświadczonym specjalistą w obszarze finansów i inwestycji. Od 2020 r., jako Dyrektor Zarządzający InnerValue, prowadzi i nadzoruje kompleksowe programy komunikacji z rynkiem kapitałowym dla spółek na warszawskiej giełdzie, w tym spółek z obszaru ochrony zdrowia. Wcześniej pełnił m.in. funkcje Członka Zarządu i Doradcy funduszu preIPO Carpathia Capital oraz Non-executive Direcotr w IMC S.A., jednej z największych firm rolniczych działających na ukraińskim rynku i notowanych na GPW. Od 2017 r. zasiada w radach nadzorczych spółek notowanych na NewConnect - Infoscan (do 2018 r.) i Carbon Studio. 

Nowy profil działalności MedTech Solutions opiera się na 3 filarach. Pierwszy z nich obejmuje dystrybucję implantów medycznych i systemów wspomagających leczenie schorzeń układu kostno-szkieletowego. Stanowi on odpowiedź na dynamiczny wzrost rynku prywatnych usług medycznych i udziału procedur ortopedycznych (m.in. endoprotez) oraz rosnące potrzeby wynikające ze starzenia się społeczeństwa.

Drugi kierunek działalności obejmuje rozwój autorskich rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, analizie danych medycznych i automatyzacji procesów klinicznych, które będą wspierać personel medyczny w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów. Ograniczone zasoby kadrowe w połączeniu z procesami demograficznymi sprawiają, że w Europie notuje się obecnie wzrost zapotrzebowania na takie rozwiązania. Tendencja wzrosta jest widoczna także w skali międzynarodowej - CAGR globalnego rynku AI w sektorze ochrony zdrowia, szacowany w 2024 r. na ok. 50 mld USD,  ma wzrosnąć do 2028 r. o 40-45%. 

MedTech Solutions S.A. oferuje też kompleksowe usługi doradcze dla placówek medycznych i firm z branży zdrowotnej. Ich celem jest wdrażanie nowoczesnych technologii wspierających personel medyczny w codziennej pracy, optymalizacja procesów oraz wprowadzanie innowacyjnych modeli biznesowych w ochronie zdrowia. Zgodnie z prognozami, zainteresowanie usługami doradczymi w zakresie efektywnej implementacji rozwiązań z zakresu AI i big data w sektorze medycznym wzrośnie do 2028 r. o ok. 8-10%. Obecnie wartość tego rynku w Europie przekracza 5 mld EUR rocznie.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus