- Zakończył się proces budowy księgi popytu, w którym Spółka otrzymała od uprawnionych inwestorów deklaracje objęcia wszystkich oferowanych, tj. 3.367.200 akcji serii I
- Cena emisyjna jednej akcji serii I została ustalona na 9 PLN
- W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich akcji oferowanych, wartość oferty wyniesie 30,3 mln PLN brutto
Warszawa, 27 listopada 2024 r. – Spółka MOC (MOLECURE), firma biotechnologiczna na etapie badań klinicznych, która wykorzystuje unikalne na świecie kompetencje w zakresie chemii medycznej i biologii do poszukiwania oraz opracowywania pierwszych w swojej klasie leków małocząsteczkowych, bezpośrednio modulujących aktywność białek oraz funkcje translacyjne mRNA w terapii nieuleczalnych chorób, zakończyła proces budowy księgi popytu w ramach oferty nie więcej niż 3.367.200 akcji serii I, dokonywanej w oparciu o uchwalony kapitał docelowy. Zarząd spółki ustalił cenę emisyjną jednej akcji serii I na 9 PLN.
„Fakt, że w wymagającym otoczeniu rynkowym w ramach przeprowadzonej emisji każda akcja znalazła swojego nabywcę jest dowodem silnej wiary inwestorów w naszą strategię i potencjał programów Molecure. Planujemy osiągnąć w najbliższym roku ważne kamienie milowe w rozwoju programów i dostrzegamy znaczny potencjał wzrostowy Spółki przy podpisaniu umowy partneringowej i pozytywnych odczytach z analizy pośredniej w badaniu KITE. Jesteśmy przekonani, że przyspieszenie trwającego aktualnie badania w sakoidozie płucnej, a po zawarciu umowy partneringowej poszerzenie rozwoju klinicznego OATD-01 o kolejne wskazanie, MASH (mające ogromny potencjał rynkowy), pozwolą wygenerować dynamiczny wzrost wartości Spółki. Cieszymy się, że zaufali nam zarówno obecni akcjonariusze, jak i nowi inwestorzy, w tym instytucje oraz inwestorzy indywidualni i dziękujemy im za to zaufanie” – mówi Marcin Szumowski, Prezes Zarządu, współzałożyciel i akcjonariusz Molecure S.A.
Zgodnie ze zaktualizowanym pipeline Molecure koncentruje się na rozwoju dwóch projektów klinicznych wiodących cząsteczek: OATD-01 – potencjalnie przełomowej terapii w leczeniu sarkoidozy i MASH oraz OATD-02 – potencjalnej terapii immunoonkologicznej w guzach litych, z możliwością rozszerzenia wskazań o nowotwory hematologiczne. Środki pozyskane w drodze emisji akcji serii I będą wykorzystane przede wszystkim do wzmocnienia pozycji Molecure w negocjacjach partneringowych i rozpoczęcia badania klinicznego II fazy w MASH oraz do przyspieszenia trwającego badania klinicznego KITE w sarkoidozie płucnej.
Spółka rozwija również atrakcyjne programy wcześniejszych faz, w tym platformę inhibitorów deubikwitynaz z potencjałem zastosowania w immunoonkologii oraz przełomową platformę leków małocząsteczkowych modulujących mRNA, zapobiegając tworzeniu patologicznych białek.