Wrocław, 29 lipca 2024 - Grupa TXT (TEXT), jeden z liderów globalnego rynku rozwiązań z zakresu komunikacji tekstowej B2B, uzyskała swój piąty patent w Stanach Zjednoczonych. Opatentowane "system i metoda" umożliwiają płynne zintegrowanie asynchronicznych kanałów komunikacji z komunikacją "real time" w ramach jednej platformy.
"Klienci chcą się komunikować z firmami na różne sposoby. Czasem najlepszy będzie np. e-mail, czy informacja pozostawiona w inny sposób, na którą adresat może odpowiedzieć później. To komunikacja asynchroniczna. Czasem jednak liczy się szybka, bezpośrednia interakcja w czasie rzeczywistym. Nasza technologia umożliwia płynne połączenie tych rodzajów komunikacji, co przekłada się na realne korzyści dla naszych klientów: zwiększenie satysfakcji użytkowników końcowych, szybsze załatwienie ich spraw i lepsze zarządzanie posiadanymi informacjami" - wyjaśnia autor patentu Konrad Kruk.
Przyznany przez amerykański urząd patentowy (The United States Patent and Trademark Office - USPTO) patent opisuje system i metodę, które integrują asynchroniczne przesyłanie wiadomości z komunikacją w czasie rzeczywistym, umożliwiając płynne przechodzenie między różnymi trybami komunikacji w ramach jednej platformy. Wynalazek pozwala użytkownikom na przełączanie się między wiadomościami (takimi jak e-maile lub SMS-y), a interakcjami w czasie rzeczywistym (takimi jak połączenia głosowe lub wideo) bez konieczności opuszczania platformy komunikacyjnej lub rozpoczynania nowej sesji.
"To już nasz piąty patent na kluczowym rynku, którym są Stany Zjednoczone, co potwierdza pozycję Text jako jednego z technologicznych innowatorów branży. Jesteśmy dumni tym bardziej, że zabezpieczone rozwiązanie wprowadza istotne usprawnienia w komunikacji online, zapewniając firmom utrzymanie nieprzerwanej i spójnej komunikacji z klientami w różnych branżach, co jest kluczowe w dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym" - powiedziała Katarzyna Rogowska, szefowa działu prawnego Text.
Podstawowe korzyści jakie oznacza właśnie opatentowane rozwiązanie dla klientów Text i użytkowników końcowych to:
- Poprawa efektywności komunikacji: dzięki połączeniu asynchronicznego przesyłania wiadomości z komunikacją w czasie rzeczywistym na jednej platformie, system zmniejsza potrzebę przełączania się między różnymi narzędziami komunikacyjnymi, oszczędzając czas i zwiększając produktywność.
- Lepsze doświadczenie użytkownika końcowego: internauci porozumiewający się z firmami za pośrednictwem np. rozwiązania LiveChat mogą cieszyć się płynną komunikacją, bezproblemowo przechodząc między przesyłaniem wiadomości a rozmowami w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie korzystne dla obsługi klienta, pracy zdalnej i projektów wymagających współpracy.
- Zwiększenie dostępności: zunifikowany interfejs ułatwia użytkownikom zarządzanie komunikacją, zapewniając, że ważne wiadomości i interakcje w czasie rzeczywistym nigdy nie zostaną pominięte. Jest to szczególnie przydatne w środowiskach, gdzie kluczowa jest terminowa komunikacja.
- Łatwiejsze i efektywniejsze prowadzenie dokumentacji: funkcja synchronizacji zapewnia, że wszystkie komunikaty są rejestrowane, co zapewnia wiarygodny zapis interakcji. Może to być kluczowe dla celów prawnych, zgodności i referencyjnych.
- Skalowalność i elastyczność: system można skalować, aby dostosować go do różnych wielkości organizacji i można go zintegrować z innymi systemami, co czyni go elastycznym rozwiązaniem dla różnych branż i zastosowań.
Podsumowując, zarejestrowany przez USPTO wynalazek usprawnia komunikację, łącząc zalety asynchronicznego przesyłania wiadomości i komunikacji w czasie rzeczywistym w jednym, spójnym systemie, oferując zwiększoną efektywność, doświadczenie użytkownika i dostępność zarówno dla osób indywidualnych, jak i organizacji.