Portfel zamówień Selvity wynosi obecnie 36 mln zł i jest o 13% wyższy od backlogu opublikowanego w analogicznym okresie rok wcześniej. Jednocześnie backlog komercyjny (nie zawierający dotacji) wynosi 27,9 mln zł i jest o 57% wyższy niż w marcu ub.r., podała Selvita.
Ze względu na rosnący popyt na usługi, Selvita zwiększyła w 2015 r. o połowę (do 2 700m2) powierzchnię laboratoriów w Krakowie oraz podjęła decyzję o otwarciu nowego laboratorium w Poznaniu. Umowa dzierżawy została podpisana na początku br. Oddział rozpocznie działalność na przełomie sierpnia i września.
Początkowo powierzchnia badawcza wyniesie 500 m2, co oznacza wzrost o prawie 20% w stosunku do obecnego stanu. Do końca 2017 r. spółka planuje tę powierzchnię podwoić, zatrudniając do tej pory w Poznaniu między 50 a 100 osób.
"Od początku 2015 r. do dziś zatrudnienie w Selvicie wzrosło o 49%, a więc właściwie tyle samo, co powierzchnia laboratoriów. Zwiększamy możliwości produkcyjne w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie naszą ofertą, przede wszystkim wśród zagranicznych kontrahentów. Podpisywane kontrakty usługowe są coraz większe i coraz bardziej rentowne. Spodziewamy się, że w 2016 r. trend ten się utrzyma. Przede wszystkim dzięki działalności sprzedażowej biur w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale również dzięki coraz lepszej renomie Selvity, która pozwala nam szybciej przechodzić na wysokomarżowe formy kontraktów" - powiedział współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i wiceprezes Selvity Bogusław Sieczkowski, cytowany w komunikacie.
SLV (SELVITA) jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.