Zgodnie z najnowszymi szacunkami, w lutym skonsolidowane przychody GRN (GRODNO) wyniosły 94,3 mln zł i były wyższe o 0,4% rdr. Narastająco po jedenastu miesiącach bieżącego roku obrotowego Spółka wypracowała 1.076,2 mln zł przychodów, co oznacza spadek o 3,2% rdr.
- Luty był dla nas udanym miesiącem. Odnotowaliśmy wzrost sprzedaży w każdym obszarze działalności. Na dynamikę przychodów wciąż wpływały niższe rok do roku ceny hurtowych modułów fotowoltaicznych, choć należy zaznaczyć, że wolumenowo sprzedaż tych produktów w pojedynczym miesiącu była zdecydowanie rekordowa – skomentował Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.
Zarząd pozytywnie ocenia perspektywę dalszego rozwoju Grodna w segmencie OZE.
- OZE pozostaje kluczowym obszarem strategii Grodna. W ostatnich miesiącach położyliśmy duży nacisk na rozwój w tym segmencie. Rozbudowaliśmy ofertę i zawarliśmy nowe umowy dystrybucyjne z wiodącymi światowymi producentami, takimi jak Longi Solar czy Enphase. Spodziewamy się, że w kolejnych miesiącach kluczem do sukcesu na rynku z powrotem będzie wysoka dostępność produktów i w tym zakresie chcemy zwiększyć swoją przewagę konkurencyjną – wyjaśnił Prezes Grodna.
W ocenie Zarządu Grodna, bieżący rok 2024 może być lepszy dla całej branży elektrotechnicznej od trudnego roku 2023.
- Jesteśmy umiarkowanymi optymistami, jeśli chodzi o rozwój sytuacji na rynku elektrotechnicznym. Spodziewamy się, że każdy kolejny miesiąc będzie przynosił stopniowy wzrost aktywności naszych klientów, związany choćby z poprawą warunków ogólnogospodarczych. Rynkowe odbicie w kolejnych kwartałach to prawdopodobny scenariusz, na który jesteśmy dobrze przygotowani – dodał Prezes Andrzej Jurczak.