Toruńska spółka Inside Park zajmująca się rewitalizacją kamienic prowadzi procedurę dopuszczenia akcji na rynek NewConnect i spodziewa się debiutu w pierwszym półroczu bieżącego roku. Ponadto spółka powiększa swój model biznesowy o budowę parków handlowych.
Inside Park działa na rynku od 12 lat, operując obecnie głównie w województwie kujawsko-pomorskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. W swojej strategii skupia się na poszukiwaniu atrakcyjnych ofert kupna kamienic, po których zakupie przeprowadza szczegółową analizę techniczną i planuje prace remontowe w celu przywrócenia nieruchomości do pełnej funkcjonalności i podniesienia jej wartości rynkowej. Prace remontowe obejmują zarówno prace konstrukcyjne, jak i wykończeniowe, tak aby stworzyć atrakcyjne i nowoczesne mieszkania. Spółka przez lata wypracowała model biznesowy polegający na finansowaniu inwestycji z kapitału ich nabywców, ze środków własnych oraz od zaufanych partnerów biznesowych. Taki model jest bezpieczny i gwarantuje stabilny zysk. Ważnym etapem w rozwoju ma być debiut spółki na NewConnect.
- W lipcu zeszłego roku złożyliśmy dokument informacyjny w celu dopuszczenia naszych akcji na rynek NewConnect. Jesteśmy po kilku rundach pytań od Giełdy, na które odpowiadamy. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na zatwierdzenie dokumentu i na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zadebiutujemy. Nasza spółka będzie ciekawą możliwością inwestowania na dynamicznym rynku nieruchomości. Dajemy bowiem ekspozycje na lokalny, ale rozwijający się rynek w Toruniu i okolicach - komentuje prezes zarządu Tomasz Laskowski.
W 2023 r. spółka rozwinęła działalność związaną z inwestowaniem w grunty inwestycyjne z konkretnymi planami ich komercjalizacji. Inside Park SA znany był na rynku dotąd z rewitalizacji kamienic. Firma poszerza jednak działalność o budowę obiektów handlowych. Spółka z grupy Inside Parku zbudowała już w 15 tygodni sklep dla Biedronki w gminie Łubianka pod Toruniem, a obecnie szuka najemców do przyszłego parku handlowego w Bratianie w gminie Nowe Miasto Lubawskie (powiat nowomiejski, województwo warmińsko – mazurskie). Będzie to największy tego typu obiekt dla Nowego Miasta Lubawskiego. Działka zakupiona przez jedną ze spółek z grupy ma powierzchnię 17 806 m2, a powierzchnia zabudowy wynosi 5 034 m2.
- Wywodzimy się z rynku rewitalizacji kamienic, ale chcemy rozwijać nasz model biznesowy o nieruchomości komercyjne. Jest to ciekawy obszar, w którym spodziewamy się korzystnych transakcji. Doświadczenia z budową sklepu dla Biedronki, ale także nasze podejście do tej nieruchomości, z którym związana była chociażby akcja Sylwester w Biedronce w Łubiance, pokazuje, że mamy pomysł na ten segment, ale też pomagamy najemcom w uatrakcyjnieniu swojej oferty. Teraz pracujemy nad komercjalizacją obiektu dla Nowego Miasta Lubawskiego. Analizujemy również kolejne projekty z tego segmentu - wskazał Tomasz Laskowski.
W 2022 roku spółka wypracowała przychody na poziomie 5 244 860 mln zł oraz wygenerowała 1 031 357 zł zysku brutto. Raport z wynikami za 2023 rok spółka zaprezentuje na koniec lutego. Głównymi akcjonariuszami spółki są Alicja i Tomasz Laskowscy, którzy planują docelowo przenieść swoje akcje do zakładanej fundacji rodzinnej.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Najważniejsze wiadomości
Zobacz więcejPozostałe wiadomości
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus