Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pierwszy znaczący kontrakt APS Energia w Uzbekistanie

Udostępnij

Polska spółka dostarczy systemy zasilania gwarantowanego prądem stałym i przemiennym o wartości 2,9 mln euro. To pierwszy tak znaczący kontrakt pozyskany w Uzbekistanie. Zarząd APS Energia liczy na uczestnictwo w następnych, dużych projektach na tym rynku.

APE (APSENERGY) podpisała umowę z firmą ENTER Engineering PTE, generalnym wykonawcą zakładu przetwarzania gazu ziemnego o wysokiej zawartości CO2 i H2S, na dostawę przemysłowych systemów zasilania gwarantowanego prądem stałym i przemiennym. Cały projekt dotyczy budowy gazowi do przetwarzania 5 mld m3/rok gazu ziemnego ze złoża „Mustakillikning 25 yilligi”, zlokalizowanego w rejonie Surkhandarya w Uzbekistanie, należącego do Surhan Gas Chemical Operating Company.

- Konsekwentnie prowadzimy ekspansję zagraniczna. W Uzbekistanie działamy już od wielu lat, ale to pierwszy tak duży kontrakt. Zawartą umowę traktujemy jako wstęp do szerszej współpracy. To bardzo perspektywiczny klient i spodziewamy się kontynuacji wspólnych działań. Liczymy na uczestnictwo w kolejnych, równie dużych projektach, w perspektywie 2-3 lat – komentuje Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Wcześniej spółka ENAP, należąca do Grupy APS Energia, zawarła umowę na dostawę, montaż i uruchomienie instalacji elektrycznych w ramach kontraktu na budowę elektrociepłowni opalanej drewnem odpadowym. Jej wartość sięga 3,85 mln euro. Inwestycja jest realizowana na terenie Unii Europejskiej.

- Podpisanie tego kontraktu wpisuje się w jeden z elementów naszej strategii, czyli zwiększenie przychodów z rynków Europy Zachodniej. Pracujemy również nad umowami z partnerami, z Azji i Afryki – zapowiada Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Grupa od początku 2022 roku realizuje nową strategię opracowaną na najbliższe lata, która przewiduje dynamiczny rozwój przy wykorzystaniu zielonej transformacji. Zakłada ona m.in. dywersyfikację przychodów o kluczowe sektory takie jak: magazyny energii, trakcję i transport czy energetykę jądrową, przy wykorzystaniu zbudowanej pozycji na tych rynkach.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus