Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

[BR Premium] Co robią grube ryby: BNP Paribas TFI (II kwartał 2023)

Udostępnij

Zarządzający BNP Paribas TFI kontynuują odchudzanie portfela, który w ciągu niecałych dwóch lat zmniejszył się o ponad 20 pozycji. Nawet pomimo tych działań, pozostaje on jednak jednym z najmocniej zdywersyfikowanych, a na koniec czerwca znajdowały się w nim akcje 134 spółek z warszawskiej giełdy. Przynajmniej kosmetyczne zmiany dotknęły przy tym niemal 90 z nich, a to oznacza, że działo się całkiem sporo. W tym dwa nowe nabytki i siedem przypadków przynajmniej podwojenia zaangażowania.

 

Aktywne zarządzanie portfelem BNP Paribas TFI wynika jednocześnie raczej z realizowanej polityki inwestycyjnej i wielu składników portfela o relatywnie niewielkiej wadze niż szczególnie wysokich napływów nowych środków. Te były w drugim kwartale wprawdzie dodatnie, ale trudno uznać ich poziom za dający zarządzającym przesadnie dużo przestrzeni przy podejmowaniu decyzji. Nieco lepiej wypadł kwietniowy początek kwartału, który był pod tym względem najlepszym miesiącem od 2021 r. Konkurencja w ostatnim czasie nie była jednak znowu tak wymagająca.

Skromny zastrzyk nowych środków wymagał więc od zarządzających nieco ekwilibrystyki i sprzedaży części kontrolowanych akcji, aby zainwestować w te potencjalnie bardziej perspektywiczne. Łącznie reedukacja dotyczyła papierów 44 przedsiębiorstw, z czego w pięciu przypadkach pozycje zredukowano do zera. Poza wymienianymi w tym miejscu przy okazji sporej części Grubych Ryb AML (ALUMETAL), CIE (CIECH) i KENREL (czyli efekty wezwań i wycofania z obrotu) znajdziemy także znacznie bardziej nietypowe przypadki.

Pełna treść opracowania jest dostępna dla użytkowników BR Premium i BR MAX
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus