Zdajemy sobie sprawę, że temat certyfikatów Turbo rodzi wiele pytań. Często otrzymujemy od was wiele różnych pytań, dlatego też na naszej stronie udostępniliśmy sekcję pytań i odpowiedzi, gdzie znajdziecie bardzo szczegółowe odpowiedzi na najbardziej nurtujące was pytania. Poniżej publikujemy jedynie kilka wybranych zagadnień.
Jak długo certyfikat jest notowany?
Certyfikaty Turbo nie mają terminu ważności. Wygaśnie jedynie w przypadku osiągnięcia przez instrument bazowy poziomy bariery lub w przypadku wykupu przez emitenta.
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#a4
Czy kurs walut ma wpływ na cenę certyfikatów?
Tak, w przypadku certyfikatów, dla których instrument bazowy notowany jest w walucie obcej.
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#a3
Dlaczego poziom bariery zadziałał poza godzinami notowań certyfikatów na GPW?
W celu zabezpieczenia inwestora przed ryzykiem poniesienia większej straty. Certyfikaty notowane są na giełdzie w godzinach 09:05 – 16:50, natomiast niektóre instrumenty bazowe notowane są także poza godzinami handlu certyfikatami. Dlatego też, poziom bariery może zadziałać poza godzinami handlu certyfikatami.
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#a7
Dlaczego dźwignia finansowa się zmienia, a po kupnie jest już stała?
Wynika to ze sposobu wyliczania ceny certyfikatu oraz jego dźwigni. Sama dźwignia wyliczana jest według poniższego wzoru:
dźwignia = cena instrumentu bazowego/cena certyfikatu
Z racji tego, że cena instrumentu bazowego, a co za tym idzie cena certyfikatu w trakcie sesji się zmienia, dźwignia również ulega zmianie.
Należy jednak pamiętać, że kupując certyfikaty ,,blokujemy’’ poziom dźwigni z momentu transakcji i dla certyfikatów już nabytych dźwignia nie ulega zmianie.
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#a9
Certyfikat osiągnął barierę i nie można go sprzedać.
Po osiągnieciu bariery certyfikat jest zawieszony na giełdzie i nie są zawierane transakcje. Animator nie wystawia już zleceń kupna i sprzedaży. W takiej sytuacji ustalana jest wartość rezydualna (do 2 dni roboczych) i wypłacana jest automatycznie na rachunek maklerski za pośrednictwem KDPW (do 5 dni roboczych).
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#b2
Nie można kupić certyfikatów – animator wystawia tylko zlecenia kupna.
Dla każdego certyfikatu emitent ustala wielkość emisji. Jest to maksymalna ilość certyfikatów którą może sprzedać animator. Po sprzedaniu całej serii animator dostarcza zlecenia kupna i będzie tylko skupywał certyfikaty z rynku. Jak animator skupi część certyfikatów z rynku ponownie wraca do dostarczania zleceń sprzedaży.
Więcej na ten temat piszemy tutaj: https://www.ingturbo.pl/faq#b3
Dlaczego warto inwestować w certyfikaty Turbo?
Jeśli jesteś zainteresowany certyfikatami Turbo zachęcamy do skorzystania z naszej akademii dostępnej na stronie www.ingturbo.pl/akademia. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz na stronie www.ingturbo.pl/faq.
Jeśli chcesz aktywnie zacząć inwestowanie w certyfikaty Turbo na stronie www.ingturbo.pl/certyfikaty znajdziesz wszystkie najpotrzebniejsze informacje o aktualnie dostępnych certyfikatach. Możesz tam również śledzić na bieżąco ich notowania.
W razie dodatkowych pytań możesz skontaktować się również z przedstawicielem emitenta mailowo info@ingturbo.pl lub telefonicznie w czasie sesji na GPW pod numerem 32 357 00 34.
Powodzenia!
Artykuł sponsorowany.
Emitentem certyfikatów Turbo na rynku polskim jest ING N.V.
Przedstawione informacje stanowią jedynie wyjaśnienie produktu i w żadnym zakresie nie są wskazaniem przebiegu kursu instrumentu i/lub zwrotu z inwestycji w przyszłości. Żadne powyższe informacje nie mogą być traktowane, jako opinia prawna, opinia podatkowa lub oferta zawarcia jakiejkolwiek transakcji. Powyższe informacje nie są wyraźną ani niedopowiedzianą rekomendacją lub poradą inwestycyjną i mogą zostać zmienione w każdej chwili bez zapowiedzi. Oferta certyfikatów Turbo jest udostępniana i realizowana wyłącznie na podstawie prospektu emisyjnego. Decyzja o zakupie certyfikatów powinna zostać podjęta wyłącznie na podstawie prospektu emisyjnego, który wydawany jest nieodpłatnie na wniosek.
Inwestycja w certyfikaty Turbo wiąże się wysokim ryzykiem finansowym. Potencjalni inwestorzy, w przypadku inwestowania w certyfikaty Turbo, powinni liczyć się z możliwością utraty nawet całości zainwestowanych środków. Potencjalni inwestorzy muszą być świadomi tego ryzyka przed podjęciem decyzji o inwestycji i w razie konieczności powinni zasięgnąć opinii niezależnego, profesjonalnego doradcy w celu stwierdzenia czy inwestycja odpowiada ich polityce inwestycyjnej.